PANELTIM DAUGIASLUOKSNĖS PLOKŠTĖS
Tai daugiasluoksnės plokštės iš polipropileno arba polietileno. Dėl savo struktūros plokštės yra ypatingai lengvos, tvirtos ir higieniškos.
PANELTIM DAUGIASLUOKSNĖS PLOKŠTĖS
Tai daugiasluoksnės plokštės iš polipropileno arba polietileno. Dėl savo struktūros plokštės yra ypatingai lengvos, tvirtos ir higieniškos.
GOFROPLASTIKAS – KANALINIS POLIPROPILENAS
Tai ekstrudiniu būdu pagamintos, kokybiškos daugiasluoksnės polipropileno plokštės. Dėl savo lengvumo plačiai naudojamos reklamos, plačiaformatės spaudos, pakuočių gamybos srityse.
POLIPROPILENAS (PP)
Lengvas, atsparus rūgštims, korozijai, šarmams, gerai virinamas, negeria drėgmės, nekenksmingas, higieniškas, tinka maisto produktams ir sąlyčiui su vandeniu, atsparus atmosferos poveikiams.
Tankis – 0,92 g/cm3; putinto – 0,7 g/cm3
Darbinė temperatūra – (PP-C) -30 – +90 oC
Darbinė temperatūra – (PP-H) 0 – +100 oC
Tankis – 2,698 g/cm3
Aliuminis – tai cheminis elementas, žymimas Al trumpiniu, periodinės lentelės eilės numeris 13. Aliuminis yra lengvas, minkštas, kalus, plastiškas, tąsus, lengvai poliruojamas, anoduojamas, atspindintis šviesą. Elementas buvo pirmą kartą išgautas 1825 metais H. Oerstedo ir F. Vėlerio 1827 metais, nuo devyniolikto amžiaus vidurio pradėtas gaminti pramoniniu būdu.
Cheminės savybės – paviršius apsitraukia tvirta, plona oksido (Al2O3) plėvele. Amfoterinis, reaguoja tiek su šarmais, tiek ir su rūgštimis. Reaguodamas su šarmais sudaro aliuminatus, aukštoje temperatūroje jungiasi su azotu, siera, anglimi.
Aliuminis – plačiausiai paplitęs Žemės planetos metalas (apie 8 proc.), randamas tokiuose junginiuose kaip – feldšpatuose, žėrutyje ir kituose mineraluose. Aliuminio yra ir daugumos augalų sausojoje masėje, nors būtinas jis tik kai kuriems augalams – arbatmedžiui, hidrofitams (trūkumas sukelia lapų chlorozę).
Organizmuose aliuminis kaupiasi kauluose, smegenyse, kasoje, kepenyse, skydliaukėje, blužnyje, inkstuose, kraujyje. Esant dideliam pertekliui, sunkėja fosfatų asimiliavimas, mažėja hemoglobino.
Aliuminio dulkės yra žalingos kvėpavimo takams, kauluose išstumia kalcį; junginiai skatina kraujo krešėjimą, sutrikdo prakaito liaukas, gali sukelti egzemą, kontaktinį dermatitą ar aknę, žalingi nervų sistemai, žinomi kaip Alzheimerio ligos bei protinio atsilikimo patologiniai faktoriai.
Į organizmus aliuminis patenka su maistu, įkvepiant ar per sąlytį su oda: iš kosmetikos priemonių, implantų, dirbant su aliuminio junginiais, vakcinuojant ar naudojant aliuminius indus bei pakuotes. Sveikas žmogus per parą sugeba pašalinti iki 5-10 mg su maistu gaunamo aliuminio.
Iš aliuminio gaminama iki 0,004 µm folija, aliuminio lakštai ir profiliai. Aliuminiu dengiami metalai – plienas (apsaugai nuo korozijos), taip pat veidrodžiai; kaip reduktorius ir deoksidatorius naudojamas lydant plieną ar ketų; aliuminio pudra naudojama gaminant akytąjį betoną, dažų ir lako pramonėje suteikiant jiems žvilgesį; folija – maisto produktams pakuoti; skysto pavidalo junginiai naudojami vakcinose; taip pat aliuminis naudojamas gaminant padidinto atsparumo ungniai medžiagas.
Iš aliuminio taip pat gaminami šiltnamiai.
Polipropilenas (PP) – yra viena iš dažniausiai naudojamų sintetinių plastikų pasaulyje. Ši medžiaga pasižymi unikaliomis savybėmis, dėl kurių ji yra itin populiari įvairiose pramonės šakose.
Polipropilenas yra termoplastinis polimeras, gaminamas polimerizuojant propileno dujas. Ši medžiaga pasižymi: aukštu atsparumu cheminėms medžiagoms, puikiu mechaniniu stiprumu ir lengvumu. Dėl šių savybių polipropilenas yra naudojamas įvairiose srityse, pradedant nuo pakuotės medžiagų, baigiant automobilių pramone.
Polipropilenas yra itin universali medžiaga, plačiai naudojama įvairiose pramonės šakose dėl savo puikių savybių. Polipropileno audinys ir plokštės yra vertinami dėl jų lengvumo, atsparumo drėgmei ir cheminėms medžiagoms, taip pat dėl mechaninio stiprumo. Renkantis polipropileno gaminius, svarbu atsižvelgti į konkrečius poreikius ir sąlygas, kuriose jie bus naudojami, kad būtų užtikrinta jų ilgaamžiškumas ir funkcionalumas.